Logo www.optima.edu.pl

Informacje o szkoleniu

header nagłówek
TA STRONA KORZYSTA Z CIASTECZEK

Instrukcja kancelaryjna i archiwizacja dokumentów w funkcjonowaniu szkół wyższych

Zajęcia prowadzi historyk, kierownik Oddziału nad Narastającym Zasobem Archiwalnym w Archiwum Państwowym w Lublinie. Przewodnicząca Komisji Archiwalnej Oceny Dokumentacji w tym Archiwum. Członek Stowarzyszenia Archiwistów Polskich, obecnie pełni funkcję sekretarza Oddziału SAP w Lublinie. Wykładowca w Oddziale Krajowego Centrum Edukacji Archiwalnej przy Stowarzyszeniu Archiwistów Polskich. Zawodowo odpowiedzialna za nadzór nad sposobem wytwarzania i gromadzenia dokumentacji w państwowych i samorządowych jednostkach na Lubelszczyźnie. Specjalizuje się w obszarze funkcjonowania kancelarii i sekretariatów oraz organizacji i prowadzenia archiwów zakładowych. Prowadzi bieżący instruktaż archiwistów zakładowych i osób kierujących składnicami akt. Specjalista w zakresie szkoleń obejmujących zagadnienia związane z funkcjonowaniem kancelarii, archiwów zakładowych i składnic akt.

1. Prawne regulacje postępowania z dokumentacją w świetle obowiązujących przepisów, w tym rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych. Aktualny stan prawny.

2. Organizacja pracy kancelaryjnej. Instrukcja kancelaryjna, jednolity rzeczowy wykaz akt.

3. Nowoczesne środki zarządzania dokumentacją – systemy elektronicznego zarządzania dokumentacją (EZD).

4. Rodzaje dokumentacji współczesnej. Kwalifikacja archiwalna dokumentacji typowej i specyficznej w szkołach wyższych.

5. Zasady porządkowania różnych rodzajów dokumentacji.

6. Organizacja i zadania archiwum zakładowego i składnicy akt. Instrukcja organizacji i zakresu działania archiwum zakładowego/składnicy akt.

7. Zasady i tryb brakowania dokumentacji niearchiwalnej. Ekspertyza archiwalna.

8. Postępowanie z dokumentacją w przypadku likwidacji lub reorganizacji jednostki organizacyjnej. Obowiązki kierownictwa jednostki organizacyjnej oraz likwidatora.

Najbliższy termin

• 15.12.2014 Kraków
    Lokalizacja Kraków, ul. Krasińskiego 10/4
    Cena za osobę 565.00 zł netto, 694.95 zł brutto.

Promocja!
    Przy zgłoszeniu do 27 listopada otrzymają Państwo 10% rabatu!

* wyżywienie (serwis kawowy, obiad),
    * materiały szkoleniowe,
    * certyfikat,
    * pomoc przy zorganizowaniu noclegu.

• Kartę zgłoszeniową należy przesłać faksem na nr 58 727 99 33 lub na adres e-mail optima@optima.edu.pl
  • Przesłanie karty zgłoszeniowej jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu
  • Po otrzymaniu karty zgłoszeniowej otrzymają Państwo potwierdzenie uczestnictwa na adres e-mail podany w formularzu,
    co jest jednoznaczne z wpisaniem na listę uczestników szkolenia (w momencie wyczerpania miejsc, Organizator zastrzega sobie prawo wcześniejszego zamknięcia listy uczestników).
  • Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest dokonanie wpłaty na konto organizatora najpóźniej na 5 dni przed rozpoczęciem szkolenia, jednak nie wcześniej niż po otrzymaniu od Organizatora potwierdzenia organizacji zajęć. Numer rachunku bankowego: mBank 88 1140 2004 0000 3302 7511 5949