Logo www.optima.edu.pl
Logo www.optima.edu.pl
nagłówek kategorii nagłówek kategorii
< 2015 >
< listopad >
Pn Wt Śr Czw Pt So Nd
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
nagłówek

Informacje o szkoleniu

header nagłówek
TA STRONA KORZYSTA Z CIASTECZEK
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Instrukcja kancelaryjna i archiwizacja dokumentów w funkcjonowaniu szkół wyższych

Zajęcia prowadzi historyk, kierownik Oddziału nad Narastającym Zasobem Archiwalnym w Archiwum Państwowym w Lublinie. Przewodnicząca Komisji Archiwalnej Oceny Dokumentacji w tym Archiwum. Członek Stowarzyszenia Archiwistów Polskich, obecnie pełni funkcję sekretarza Oddziału SAP w Lublinie. Wykładowca w Oddziale Krajowego Centrum Edukacji Archiwalnej przy Stowarzyszeniu Archiwistów Polskich. Zawodowo odpowiedzialna za nadzór nad sposobem wytwarzania i gromadzenia dokumentacji w państwowych i samorządowych jednostkach na Lubelszczyźnie. Specjalizuje się w obszarze funkcjonowania kancelarii i sekretariatów oraz organizacji i prowadzenia archiwów zakładowych. Prowadzi bieżący instruktaż archiwistów zakładowych i osób kierujących składnicami akt. Specjalista w zakresie szkoleń obejmujących zagadnienia związane z funkcjonowaniem kancelarii, archiwów zakładowych i składnic akt.

PROGRAM SZKOLENIA

1. Prawne regulacje postępowania z dokumentacją w świetle obowiązujących przepisów, w tym rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych. Aktualny stan prawny.

2. Organizacja pracy kancelaryjnej. Instrukcja kancelaryjna, jednolity rzeczowy wykaz akt.

3. Nowoczesne środki zarządzania dokumentacją – systemy elektronicznego zarządzania dokumentacją (EZD).

4. Rodzaje dokumentacji współczesnej. Kwalifikacja archiwalna dokumentacji typowej i specyficznej w szkołach wyższych.

5. Zasady porządkowania różnych rodzajów dokumentacji.

6. Organizacja i zadania archiwum zakładowego i składnicy akt. Instrukcja organizacji i zakresu działania archiwum zakładowego/składnicy akt.

7. Zasady i tryb brakowania dokumentacji niearchiwalnej. Ekspertyza archiwalna.

8. Postępowanie z dokumentacją w przypadku likwidacji lub reorganizacji jednostki organizacyjnej. Obowiązki kierownictwa jednostki organizacyjnej oraz likwidatora.Warunki uczestnictwa

  • Kartę zgłoszeniową należy przesłać faksem na nr 58 727 99 33 lub na adres e-mail optima@optima.edu.pl
  • Przesłanie karty zgłoszeniowej jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu
  • Po otrzymaniu karty zgłoszeniowej otrzymają Państwo potwierdzenie uczestnictwa na adres e-mail podany w formularzu,
    co jest jednoznaczne z wpisaniem na listę uczestników szkolenia (w momencie wyczerpania miejsc, Organizator zastrzega sobie prawo wcześniejszego zamknięcia listy uczestników).
  • Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest dokonanie wpłaty na konto organizatora najpóźniej na 5 dni przed rozpoczęciem szkolenia, jednak nie wcześniej niż po otrzymaniu od Organizatora potwierdzenia organizacji zajęć. Numer rachunku bankowego: mBank 88 1140 2004 0000 3302 7511 5949