Coaching jako metoda efektywnego zarządzania zespołem. Szkolenie Premium dla kierowników zespołów. CEM

Termin - do ustalenia

Lokalizacja - do ustalenia

Cena: 2500 zł netto, 3075 zł brutto Gwarantujemy: - udział w szkoleniu, - materiały szkoleniowe i Certyfikat ukończenia szkolenia, - indywidualne konsultacje z Trenerem, - pełne wyżywienie, - dwa noclegi , - zajęcia integracyjne.

Termin - do ustalenia

Lokalizacja - do ustalenia

Coaching w pracy menedżera jest jednym z dwunastu szkoleń menedżerskich stanowiących cykl Certyfikatu Efektywnego Menedżera (CEM).

Celem szkolenia jest rozwijanie umiejętności stosowania technik i narzędzi coachingowych w zarządzaniu zespołem pracowniczym, poprzez wzmacnianie odpowiedzialności i motywacji wewnętrznej pracowników do pracy.

DZIEŃ I

• zakwaterowanie, obiad,

• powitanie uczestników szkolenia, przedstawienie sylwetki Trenera, pierwsza część szkolenia,

• kolacja w hotelu.

DZIEŃ II i III

1. Anatomia coachingu – czym jest coaching?

a. Kiedy kierownik może stosować umiejętności coachingowe w zarządzaniu zespołem?

b. Kiedy podwładny potrzebuje coachingu?

c. Korzyści z coachingu.

d. Wzmacnianie odpowiedzialności, zaangażowania i motywacji wewnętrznej pracownika.

2. Kompetencje i umiejętności kierownika stosującego coaching.

a. Diagnoza coachingowego potencjału kierownika na 10 skalach kompetencyjnych.

b. Zestaw 10 kluczowych umiejętności, które powinien rozwijać kierownik stosujący coaching.

c. Zdiagnozowanie mocnych stron i obszarów do rozwoju.

3. Narzędzia komunikacyjne w coachingowym stylu zarządzania zespołem.

a. 5 najważniejszych narzędzi komunikacyjnych wspierających coaching.

b. Jak zwiększać samoświadomość pracownika?

c. Coachingowe zarządzanie rozmową z pracownikiem.

d. Budowanie odpowiedzialności za pracę.

e. 7 najczęściej popełnianych błędów – analiza i strategie zaradcze.

4. Określanie potrzeb rozwojowych pracownika za pomocą KOŁA ROZWOJU.

a. Jak przygotować się do rozmowy coachingowej?

b. Procedura zastosowania Koła Rozwoju.

c. Jak stosować Koło Rozwoju w zwiększaniu motywacji wewnętrznej?

d. 5 najczęstszych błędów w badaniu potrzeb rozwojowych pracowników.

5. Jak rozwiązywać trudne sytuacje wspierając w pracowniku samodzielność i odpowiedzialność za rozwiązanie problemu?

a. Dlaczego coaching jest tak istotny w rozwiązywaniu problemów?

b. 4 etapy MODELU GROW i jego zastosowanie w pracy kierownika.

c. Odpowiedzialność za postępy w osiąganiu celów.

6. Planowanie wprowadzenia nowych umiejętności w praktykę zawodową.

a. 10 złotych zasad stosowania narzędzi coachingowych w zarządzaniu zespołem.

b. Wyznaczenie punktów zapalnych.

c. Ponowny pomiar kompetencji coachingowych kierowników.

Uwaga! Cena promocyjna 2250 zł.* (10% rabatu) obowiązuje przy zgłoszeniu do 31 sierpnia!

(promocja nie łączy się z innymi promocjami)

- indywidualne konsultacje z Trenerem,

- pełne wyżywienie (2 śniadania, 3 obiady, 2 kolacje, całodzienny serwis kawowy),

- dwa noclegi w komfortowych pokojach (zakwaterowanie w pokojach 1-osobowych ze śniadaniem),

- zajęcia integracyjne.

Istnieje możliwość udziału w szkoleniu bez zakwaterowania, wówczas cena wynosi: 1900 zł.

(cena promocyjna bez zakwaterowania wynosi 1710 zł*)

Cena bez zakwaterowania zawiera: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, Certyfikat, wyżywienie w czasie szkolenia (obiady, kolacje, serwis kawowy) oraz konsultacje z Trenerem.

*szkolenia finansowane ze środków publicznych są zwolnione z podatku VAT. W przypadku uczelni niepublicznych do ceny należy doliczyć 23% VAT.