Dokumentacja przebiegu studiów wyższych w świetle najnowszych zmian, z uwzględnieniem wymogów formalnych

pon., 20 maj

i aspektów praktycznych Cena: 1050 zł. netto, 1291,50 zł. brutto Gwarantujemy: - materiały i Certyfikat w wersji elektronicznej - merytoryczne szkolenie, - możliwość zadawania pytań w czasie zajęć za pośrednictwem chatu lub połączenia video, - pełne wsparcie techniczne

20 maj 2024, 09:00 – 21 maj 2024, 15:00

UWAGA: Szkolenie uwzględnia najnowsze zmiany dotyczące cyfrowych dyplomów!

Dyplomy w postaci elektronicznej mają wejść w życie 1 stycznia 2026 r. w związku ze zmianą ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce wprowadzoną na mocy ustawy z dnia 30 sierpnia 2023 r. o zmianie ustawy – Prawo oświatowe oraz niektórych innych ustaw, która oczekuje na publikacje w Dzienniku Ustaw.

Szkolenie uwzględnia w szczególności:

· wybrane przepisy ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce,

· wybrane przepisy rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie studiów,

· wybrane przepisy ustawy o dokumentach publicznych i rozporządzeń wykonawczych, rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie wzoru zaświadczenia wydawanego cudzoziemców o przyjęciu lub o kontynuacji studiów.

1. Wiadomości wstępne:

a. podstawowe akty prawne,

b. sygnalizacja najnowszych zmian regulacji prawnych,

c. dokumentacja przebiegu studiów – zasady ogólne,

d. kilka słów o prowadzeniu dokumentacji przebiegu studiów w postaci elektronicznej,

e. dokumentacja przebiegu studiów, a ochrona danych osobowych.

2. Teczka akt osobowych studenta – co powinna zawierać, jak należy ją prowadzić:

a. dokumenty związane z przyjęciem na studia,

b. dokumenty związane z rozpoczęciem studiów, w tym kilka słów o elektronicznej legitymacji studenckiej i m-legitymacji,

c. dokumenty dotyczące przebiegu studiów, w szczególności karty okresowych osiągnięć, decyzje dotyczące przebiegu studiów,

d. dokumenty związane z ukończeniem studiów, w szczególności praca dyplomowa, recenzja pracy dyplomowej, protokół egzaminu dyplomowego, dyplom ukończenia studiów i suplement do dyplomu.

3. Pozostała dokumentacja:

a. album studenta,

b. rejestr wydanych legitymacji,

c. księga dyplomów.

4. Czynności administracyjne związane z dokumentacją przebiegu studiów:

a. przeniesienie do/z innej uczelni,

b. sprostowania,

c. wydawanie duplikatów,

d. wydawanie odpisów, wyciągów,

e. zmiana danych osobowych (w trakcie i po ukończeniu studiów), a dokumenty przebiegu studiów,

f. uwierzytelnianie dokumentów, w tym także przez NAWA,

g. sporządzanie i przekazywanie wzorów pieczęci urzędowych i podpisów osób upoważnionych do podpisywania dokumentów o wykształceniu, w szczególności dla potrzeb NAWA.

5. Opłaty za wydanie dokumentów dotyczących przebiegu studiów.

6. Podsumowanie.

Metody prowadzenia zajęć: szkolenie prowadzone jest w formie wykładowo-warsztatowej, przy użyciu prezentacji multimedialnej, z interaktywnym udziałem uczestników szkolenia, polegającym na udziale w dyskusji z trenerem, wymianie doświadczeń wynikających z praktyki związanej z tematem szkolenia. W ramach szkolenia prowadzone będą także konsultacje indywidualne.

Trener: Aleksandra Matukin-Szumlińska