Doręczenia elektroniczne w uczelniach

śr., 22 maj

Doręczenia elektroniczne w uczelniach

Cena: 600 zł netto, 738 zł brutto Gwarantujemy: - materiały i Certyfikat w wersji elektronicznej - merytoryczne szkolenie, - możliwość zadawania pytań w czasie zajęć za pośrednictwem chatu lub połączenia video, - pełne wsparcie techniczne

22 maj 2024, 09:00 – 15:00

1. Zakres ustawy z dnia 18 listopada 2020 r. o doręczeniach elektronicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 569).

2. Pojęcie korespondencji doręczanej elektronicznie na gruncie ustawy z dnia 18 listopada 2020 r. o doręczeniach elektronicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 569). Korespondencja rejestrowana, korespondencja wewnętrzna, korespondencja zewnętrzna.

3. Doręczenia i wymiana informacji wyłączone spod regulacji o doręczeniach elektronicznych.

4. Adres do doręczeń i skrzynka do doręczeń – pojęcie, funkcja.

5. Baza adresów doręczeń, adres do doręczeń elektronicznych i skutki prawne wpisu adresu do doręczeń elektronicznych do bazy adresów elektronicznych.

6. Pojęcie i obowiązki podmiotów publicznych. Uczelnia publiczna jako podmiot publiczny. Inne podmioty zobowiązane do posiadania adresu do doręczeń elektronicznych, wpisanego do bazy adresów elektronicznych.

7. Pojęcie i uprawnienia podmiotów niepublicznych.

8. Usługa rejestrowanego doręczenia elektronicznego: pojęcie zastosowanie, skutki, moment doręczenia.

9. Publiczna usługa hybrydowa: pojęcie zastosowanie, skutki, moment doręczenia.

10. Wyszukiwanie i dostęp do danych z bazy adresów elektronicznych.

11. Dualizm doręczeń elektronicznych. ePUAP – do kiedy stosujemy i inne systemy teleinformatyczne.

Trener: dr hab. Agnieszka Skóra