Etyczne wywieranie wpływu i obrona przed manipulacją w sytuacjach zawodowych. Szkolenie Premium. CEM

Termin - do ustelenia

Lokalizacja - do ustalenia

Cena: 2500 zł netto, 3075 zł brutto Gwarantujemy: - udział w szkoleniu, - materiały szkoleniowe i Certyfikat ukończenia szkolenia, - indywidualne konsultacje z Trenerem, - pełne wyżywienie, - dwa noclegi , - zajęcia integracyjne.

Termin - do ustelenia

Lokalizacja - do ustalenia

Etyczne wywieranie wpływu i obrona przed manipulacją w sytuacjach zawodowych jest jednym z dwunastu szkoleń menedżerskich stanowiących cykl Certyfikatu Efektywnego Menedżera (CEM).

DZIEŃ I

• 14:00 – zakwaterowanie, obiad,

• 15:00 – obiad,

• 16:30 - czas zorganizowany przez Optimę,

• 19:00 – kolacja.

DZIEŃ II i III

1. Czym jest manipulacja i wywieranie wpływu?

a. kiedy mamy do czynienia z manipulacją, a kiedy z wywieraniem wpływu ze strony współpracowników i klientów?

b. czy manipulacja jest skuteczna?

c. konsekwencje zachowań manipulacyjnych i wywierania wpływu w sytuacjach zawodowych.

2. Indywidualna podatność na manipulację:

a. autodiagnoza Uczestników,

b. wskazanie kluczowych trudności i obszarów do rozwoju.

3. Etyczne wywieranie wpływu w sytuacjach zawodowych:

a. werbalne i niewerbalne techniki etycznego wywierania wpływu,

b. mechanizmy psychologiczne,

c. budowanie długofalowych relacji poprzez wywieranie wpływu.

4. Rozpoznawanie technik wywierania wpływu Cialdiniego i radzenie sobie z nimi:

a. wzajemność,

b. zaangażowanie i konsekwencja,

c. społeczny dowód słuszności,

d. lubienie i sympatia,

e. autorytet,

f. niedostępność.

5. Jak bronić się przed zachowaniami manipulacyjnymi?

a. rozpoznawanie manipulacji w sytuacjach zawodowych,

b. mechanizmy psychologiczne stanowiące podstawę obrony przed zachowaniami manipulacyjnymi,

c. świadomość swojego terytorium psychologicznego jako podstawa obrony przed manipulacją,

d. jak zareagować w trudnych sytuacjach w zależności od rodzaju manipulacji – opracowanie strategii zaradczych.

6. Trening obrony przed zachowaniami manipulacyjnymi:

a. jak obronić swoje granice, kiedy rozmówca wywiera presję?

b. skuteczne strategie obrony przed presją,

c. autoprezentacja i mowa ciała wzmacniająca techniki antymanipulacyjne,

d. najczęściej popełniane błędy i ich konsekwencje.

7. Podsumowanie i indywidualne konsultacje.

Uwaga! Cena promocyjna 2250 zł.* (10% rabatu) obowiązuje przy zgłoszeniu do 31 sierpnia!

(promocja nie łączy się z innymi promocjami)

- indywidualne konsultacje z Trenerem,

- pełne wyżywienie (2 śniadania, 3 obiady, 2 kolacje, całodzienny serwis kawowy),

- dwa noclegi w komfortowych pokojach (zakwaterowanie w pokojach 1-osobowych ze śniadaniem),

- zajęcia integracyjne.

Istnieje możliwość udziału w szkoleniu bez zakwaterowania, wówczas cena wynosi: 1900 zł.

(cena promocyjna bez zakwaterowania wynosi 1710 zł*)

Cena bez zakwaterowania zawiera: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, Certyfikat, wyżywienie w czasie szkolenia (obiady, kolacje, serwis kawowy) oraz konsultacje z Trenerem.

*szkolenia finansowane ze środków publicznych są zwolnione z podatku VAT. W przypadku uczelni niepublicznych do ceny należy doliczyć 23% VAT.