top of page

pon., 27 mar

|

Google Meet

Komunikacja i współpraca ze studentami i współpracownikami z Ukrainy – szkolenie podnoszące kompetencje międzykulturowe

Cena 600 zł. netto, 738 zł. brutto Cena zawiera: - materiały i Certyfikat w wersji elektronicznej - merytoryczne szkolenie, - możliwość zadawania pytań w czasie zajęć za pośrednictwem chatu lub połączenia video, - pełne wsparcie techniczne.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia

Termin i lokalizacja

27 mar 2023, 09:00 – 15:00

Google Meet

Zapisz się

LINK DO REJESTRACJI

Celem szkolenia jest rozwijanie umiejętności efektywnej i profesjonalnej komunikacji oraz współpracy z osobami z Ukrainy. Szczególna uwaga poświęcona zostanie omówieniu różnic kulturowych w komunikacji, budowaniu dobrych relacji, przeciwdziałaniu stereotypom i radzeniu sobie w trudnych sytuacjach wynikających z odmienności kulturowej.

PROGRAM SZKOLENIA

  1. Polska a Ukraina – podobieństwa i różnice kulturowe.Rozwijanie wrażliwości kulturowej – co wnosi różnorodność kulturowa. 3 wymiary komunikacji międzykulturowej. Co nas łączy, co wymaga zrozumienia. Stosunek do czasu, terminowości i ustaleń. Odmienne zachowania. Stereotypy i ich wpływ na komunikację z osobą z Ukrainy. 
  2. Komunikacja ze studentem/współpracownikiem z Ukrainy z uwzględnieniem różnic międzykulturowych.Znaczenie „pierwszego wrażenia” w komunikacji z osobą z innej nacji. Budowanie dobrych relacji. Przekazywanie informacji osobie z Ukrainy. Rozliczanie z ustaleń i zadań. Udzielanie wsparcia emocjonalnego w sytuacji, kiedy osoba z Ukrainy doświadczyła wojny i zagrożenia życia. Analiza najczęściej popełnianych błędów w komunikacji z osobami z Ukrainy. 
  3. Asertywna komunikacja międzykulturowa – reagowanie w trudnych sytuacjach wynikających z różnic kulturowych w komunikacji ze studentami i współpracownikami z Ukrainy.Stawianie granic z zadbaniem o relację – asertywna komunikacja z osobą z Ukrainy. Właściwa komunikacja w sytuacji, kiedy pojawia się roszczeniowe zachowanie i wywieranie presji przez studenta/współpracownika z Ukrainy. Jak profesjonalnie zareagować w sytuacji agresywnego zachowania osoby z Ukrainy. 
  4. Podsumowanie najważniejszych 7 zasad w komunikacji ze studentami i współpracownikami z Ukrainy.
  5. Konsultacje indywidualne, panel dodatkowych pytań i odpowiedzi.

Trener: Beata Janiczek-Krotowska

Udostępnij

bottom of page