Konstruktywna komunikacja oparta na relacjach, czyli intensywny wstęp do Porozumienia bez Przemocy

wt., 07 maj

Cena: 600 zł netto, 738 zł brutto Gwarantujemy: - materiały i Certyfikat w wersji elektronicznej, - merytoryczne szkolenie, - możliwość zadawania pytań w czasie zajęć za pośrednictwem chatu lub połączenia video, - pełne wsparcie techniczne.

07 maj 2024, 09:00 – 15:00

Cel warsztatów

W trakcie warsztatów uczestniczki i uczestnicy poznają sposób komunikacji, który opiera się na potrzebach własnych z uwzględnieniem potrzeb drugiej strony. Zdobędą wiedzę z dziedziny nazywania emocji oraz potrzeb, poznają wpływ słów w komunikacji oraz doświadczą świadomej komunikacji w czterech krokach.

1. Zapoznanie się z ideą NVC – M.Rosenberga i jego kluczowe założenia w porozumieniu.

2. Wpływ słów na wykonywanie zadań i jakość w relacjach – komunikacja i jej bariery.

3. Poznanie narzędzi zwiększających szanse na skuteczne porozumiewanie się, dzięki jasnemu wyrażaniu obserwacji, myśli, emocji, potrzeb czy próśb – 4 kroki do konstruktywnej komunikacji.

4. Świadoma komunikacja czyli uważność na dialog – ćwiczenia na przykładach własnych.

5. Informacja zwrotna najlepszą inwestycją w relację.

6. Rozróżnienie między prośbą a żądaniem oraz rola wdzięczności w komunikacji.

7. Zakończenie i podsumowanie.

Trener: Joanna Dembińska