Negocjacje w praktyce uczelni. Szkolenie Premium dla kierowników zespołów. CEM

Termin - do ustalenia

Lokalizacja - do ustalenia

Negocjacje w praktyce uczelni. Szkolenie Premium dla kierowników zespołów. CEM

Cena: 2500 zł netto, 3075 zł brutto Gwarantujemy: - udział w szkoleniu, - materiały szkoleniowe i Certyfikat ukończenia szkolenia, - indywidualne konsultacje z Trenerem, - pełne wyżywienie, - dwa noclegi , - zajęcia integracyjne.

Termin - do ustalenia

Lokalizacja - do ustalenia

Negocjacje w praktyce uczelni jest jednym z dwunastu szkoleń menedżerskich stanowiących cykl Certyfikatu Efektywnego Menedżera (CEM).

Celem szkolenia jest rozwinięcie kluczowych umiejętności profesjonalnego przygotowania się i poprowadzenia negocjacji zgodnie ze standardami taktyki win-win. Dodatkowo uczestnicy zwiększą swoją świadomość z zakresu procesu negocjacyjnego i nauczą się jak radzić sobie ze stresem podczas negocjacji.

DZIEŃ I

• 14:00 – zakwaterowanie, obiad,

• 17:00-19:00 – powitanie uczestników szkolenia, przedstawienie sylwetki Trenera, zebranie od Uczestników oczekiwań i potrzeb szkoleniowych,

• 19:15 – kolacja w hotelu.

DZIEŃ II i III

1. ABC efektywnych negocjacji w uczelni:

a. definicja efektywnych negocjacji,

b. dwa kluczowe rodzaje negocjacji,

c. strony negocjacji,

d. znaczenie rozumienia negocjacji jako procesu.

Dzięki modułowi uczestnicy zwiększą swoją wiedzę i świadomość w zakresie kluczowych zagadnień związanych z efektywnym negocjowaniem. Dodatkowo dowiedzą się jak istotne jest postrzeganie negocjacji jako procesu wpływającego na budowanie długoterminowych relacji ze współpracownikami, studentami lub klientami.

2. Budowanie postawy efektywnego negocjatora:

a. jakie cechy powinien posiadać i rozwijać negocjator?

b. jakie cechy utrudniają prowadzenie efektywnych negocjacji?

c. mowa ciała skutecznego negocjatora,

d. analiza własnego stylu negocjacji.

W module tym uczestnicy rozwiną swoje umiejętności z zakresu budowania postawy efektywnego negocjatora. Ponadto poznają tajniki mowy ciała wpływającej na osiągnięcie celu negocjacyjnego.

3. Kluczowe strategie negocjacyjne:

a. na czym polegają 3 podstawowe strategie negocjacyjne: przegrany – przegrany, przegrany – wygrany oraz wygrany – wygrany,

b. jak uniknąć najczęściej pojawiających się błędów przy wyborze strategii w przypadku negocjacji.

Moduł dostarcza wiedzy i kluczowych umiejętności z zakresu świadomego wyboru strategii negocjacyjnej. Poruszone zostaną w nim również najczęściej pojawiające się błędy oraz podkreślone zostaną sposoby jak można ich uniknąć.

4. Zanim zaczniesz negocjować, czyli jak profesjonalnie przygotować się do negocjacji w uczelni?

a. 4 kluczowe etapy procesu negocjacyjnego – przygotowanie, rozpoczęcie, gra środkowa i finalizacja,

b. 6 złotych reguł w przygotowaniu się do negocjacji,

c. granica dolna, granica górna, strategia ustępstw, określenie celu negocjacyjnego,

d. BATNA,

e. rola przekonań wspierających i ograniczających w negocjacjach,

f. jak opanować swój stres i nie bać się drugiej strony?

Dzięki modułowi uczestnicy rozwiną swoje umiejętności z zakresu profesjonalnego przygotowania się do negocjacji w uczelni wyższej. Dowiedzą się także w jaki sposób radzić sobie z własnym stresem i jak nie bać się partnera negocjacyjnego.

5. Jakie taktyki negocjacyjne mogę stosować podczas negocjacji i jak powinienem reagować na nieczyste techniki stosowane przez drugą stronę?

a. odkrycie stanowisk i interesów drugiej strony,

b. techniki wymiany ustępstw,

c. jak pokonać impas,

d. rozpoznawanie technik stosowanych przez rozmówcę,

e. jak reagować na najczęściej stosowane nieczyste taktyki negocjacyjne drugiej strony,

f. jak obronić się przed nieczystymi chwytami drugiej strony,

g. analiza najczęstszych trudnych sytuacji w procesie negocjacji.

W module tym uczestnicy będą aktywnie ćwiczyć efektywne techniki i taktyki negocjacyjne wpływające na osiągnięcie sukcesu. Dodatkowo uczestnicy nauczą się jak rozpoznawać techniki stosowane przez drugą stronę i dowiedzą się jak na nie reagować, aby efektywnie negocjować.

6. Podsumowanie szkolenia:

a. Indywidualny Plan Działania na podstawie zrealizowanych treści,

b. Dekalog efektywnego negocjatora.

Moduł ten pozwoli uczestnikom na uporządkowanie nowo zdobytej wiedzy i umiejętności negocjacyjnych oraz wzmocni wewnętrzną motywację do wprowadzenia nowych umiejętności w życie zawodowe.

Metody pracy: ćwiczenia indywidulane, ćwiczenia grupowe, dyskusje moderowane, mini-wykłady, symulacje, burza mózgów, analizy doświadczenia, gry szkoleniowe.

Uwaga! Cena promocyjna 2250 zł.* (10% rabatu) obowiązuje przy zgłoszeniu do 31 sierpnia!

(promocja nie łączy się z innymi promocjami)

- indywidualne konsultacje z Trenerem,

- pełne wyżywienie (2 śniadania, 3 obiady, 2 kolacje, całodzienny serwis kawowy),

- dwa noclegi w komfortowych pokojach (zakwaterowanie w pokojach 1-osobowych ze śniadaniem),

- zajęcia integracyjne.

Istnieje możliwość udziału w szkoleniu bez zakwaterowania, wówczas cena wynosi: 1900 zł.

(cena promocyjna bez zakwaterowania wynosi 1710 zł*)

Cena bez zakwaterowania zawiera: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, Certyfikat, wyżywienie w czasie szkolenia (obiady, kolacje, serwis kawowy) oraz konsultacje z Trenerem.

*szkolenia finansowane ze środków publicznych są zwolnione z podatku VAT. W przypadku uczelni niepublicznych do ceny należy doliczyć 23% VAT.