Odpowiedzialność dyscyplinarna nauczycieli akademickich w świetle ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce

pt., 17 maj

Cena: 600 zł netto, 738 zł brutto Gwarantujemy: - materiały i Certyfikat w wersji elektronicznej, - merytoryczne szkolenie, - możliwość zadawania pytań w czasie zajęć za pośrednictwem chatu lub połączenia video, - pełne wsparcie techniczne.

17 maj 2024, 09:00 – 15:00

1. Założenia dotyczące odpowiedzialności dyscyplinarnej nauczycieli akademickich.

2. Przesłanki odpowiedzialności dyscyplinarnej.

3. Źródła informacji o podejrzeniu popełniania przewinienia dyscyplinarnego.

4. Odpowiedzialność dyscyplinarna a odpowiedzialność karna.

5. Organy dyscyplinarne i ich rola na poszczególnych etapach postępowania.

6. Przebieg postępowania przed rzecznikiem dyscyplinarnym.

7. Przebieg postępowania przed komisją dyscyplinarną I instancji (komisją uczelnianą).

8. Przebieg postępowania II instancji oraz przed sądem powszechnym.

9. Kary dyscyplinarne i ich wykonywanie.

10. Warsztaty – symulacja przebiegu postępowania dyscyplinarnego.