Prowadzenie spraw doktoranckich w świetle najnowszych zmian

pt., 10 maj

Prowadzenie spraw doktoranckich w świetle najnowszych zmian

Cena: 600 zł netto, 738 zł brutto Gwarantujemy: - materiały i Certyfikat w wersji elektronicznej, - merytoryczne szkolenie, - możliwość zadawania pytań w czasie zajęć za pośrednictwem chatu lub połączenia video, - pełne wsparcie techniczne.

10 maj 2024, 08:30 – 14:30

Celem szkolenia jest przedstawienie prawnych i praktycznych aspektów prowadzenia spraw doktoranckich (studia doktoranckie i szkoły doktorskie). Szkolenie uwzględnia praktyczne problemy związane z prowadzeniem spraw doktoranckich, w szczególności pierwsze trudności związane z funkcjonowaniem doktorantów w realiach szkoły doktorskiej. W ramach szkolenia omówione będą najnowsze zmiany w przepisach dotyczące poruszanej problematyki.

1. Wiadomości wstępne.

2. Prowadzenie spraw doktoranckich w świetle wymogów kpa i ustawy o doręczeniach elektronicznych.

3. Rekrutacja do szkół doktorskich – praktyczne problemy.

4. Prawa i obowiązki doktorantów.

5. Wybrane instytucje postępowania administracyjnego z uwzględnieniem specyfiki spraw doktoranckich:

a. wszczęcie postępowania,

b. podania, pisma – jak podpisywać i doręczać?

c. terminy,

d. decyzje w sprawach doktoranckich ze szczególnym uwzględnieniem decyzji w sprawie skreślenia z listy doktorantów.

6. Postępowanie odwoławcze w sprawach doktoranckich.

Trener: r. pr. Piotr Szumliński