

czw., 14 maj
|Lokalizacja do ustalenia
Prowadzenie zajęć wg podejścia Project-Based Learnig
Szkolenie zostanie zorganizowane wyłącznie na zamówienie uczelni.
Termin i lokalizacja
14 maj 2026, 08:30 – 15 maj 2026, 14:30
Lokalizacja do ustalenia
REJESTRACJA
Szkolenie przeznaczone dla dydaktyków prowadzone jest przez doświadczonego Trenera i realizowane wyłącznie na zamówienie uczelni. Program obejmuje 12 godzin zegarowych zajęć, a szczegóły zostaną dostosowane do Państwa potrzeb. Termin realizacji szkolenia zostanie uzgodniony bezpośrednio z Państwem, tak aby jak najlepiej odpowiadał możliwościom organizacyjnym uczelni.
Celem szkolenia jest rozwinięcie wiedzy, umiejętności i postaw niezbędnych do efektywnego prowadzenia i realizowania projektów dydaktycznych w modelu Project-Based Learning (PBL).
Uczestnicy zdobędą kompetencje w zakresie planowania, realizacji i ewaluacji projektów zespołowych w środowisku akademickim.
PROGRAM SZKOLENIA
Wprowadzenie do metody Project-Based Learning (PBL).
Budowanie i integracja zespołów projektowych (poznanie predyspozycji poszczególnych osób i ich preferencji w zakresie współpracy).
Planowanie pracy projektowej (ustalenie ról zespołowych utrzymujących rytm realizacji projektu, uzgodnienie zasad współpracy).
Realizacja projektu (identyfikowanie problemu, wyznaczenie celu i wskaźników; określanie celów szczegółowych, harmonogramowanie, szacowanie zasobów, podział zadań, analiza ryzyka; monitorowanie działań, dokumentowanie postępów, wymiana informacji / bieżąca komunikacja oraz reagowanie na odstępstwa od planów).
Podsumowanie i ewaluacja wspólnej pracy w projekcie (analiza osiągniętych rezultatów oraz współpracy zespołowej, refleksja nad rozwojem kompetencji).
Motywowanie zespołów studenckich. Teorie motywacji. Techniki motywowania.
