Siedem zasad wsparcia edukacyjnego studentów z niepełnosprawnością podstawą dobrych praktyk dydaktycznych

pon., 17 cze

organizacyjnych i dostępności edukacji akademickiej Cena: 600 zł netto, 738 zł brutto Gwarantujemy: - materiały i Certyfikat w wersji elektronicznej, - merytoryczne szkolenie, - możliwość zadawania pytań w czasie zajęć za pośrednictwem chatu lub połączenia video, - pełne wsparcie techniczne.

17 cze 2024, 09:00 – 15:00

1. Prawa i obowiązki studenta z niepełnosprawnością według regulacji prawnych. Status prawny studenta z niepełnosprawnością w środowisku akademickim.

2. Obowiązki uczelni wyższych wobec studentów z niepełnosprawnościami.

3. Wpływ stereotypów, przekonań i postaw wobec osób z niepełnosprawnością na jakość funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami na uczelni.

4. Dobre praktyki w zakresie wyrównywania szans edukacyjnych oraz w dostępie do kształcenia w szkołach wyższych dla studentów z niepełnosprawnościami według 7 zasad wsparcia edukacyjnego studentów z niepełnosprawnościami według KRASP.

Trener: Jolanta Anna Urbańska