Uczelnia dostępna czyli jaka? Przygotowanie uczelni pod kątem potrzeb studentów z niepełnosprawnościami

czw., 23 maj

Cena: 600 zł netto, 738 zł brutto Gwarantujemy: - materiały i Certyfikat w wersji elektronicznej, - merytoryczne szkolenie, - możliwość zadawania pytań w czasie zajęć za pośrednictwem chatu lub połączenia video, - pełne wsparcie techniczne.

23 maj 2024, 09:00 – 15:00

1. Stereotypy dotyczące niepełnosprawności.
  2. Bariery w środowisku akademickim.
  3. Siedem zasad wsparcia edukacyjnego studentów z niepełnosprawnością. (Uchwała Prezydium KRASP w sprawie wyrównywania szans edukacyjnych studentów z niepełnosprawnościami w dostępie do kształcenia w szkołach wyższych).
  4. Rekomendowane rozwiązania organizacyjne decydujące o dostępności uczelni. Rekomendacja Komisji ds. Wyrównywania Szans Edukacyjnych przy KRASP.
  5. Udzielanie wsparcia - wymogi oraz zasadność przyznawania pomocy.
  6. Konsultacja z trenerem i dyskusja na temat sytuacji studentów z niepełnosprawnościami.

Trener: Jolanta Anna Urbańska