Wydawanie decyzji w sprawach stypendialnych

czw., 29 lut

Wydawanie decyzji w sprawach stypendialnych

Cena: 600 zł netto, 738 zł brutto Gwarantujemy: - materiały i Certyfikat w wersji elektronicznej, - merytoryczne szkolenie, - możliwość zadawania pytań w czasie zajęć za pośrednictwem chatu lub połączenia video, - pełne wsparcie techniczne.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia

29 lut 2024, 08:30 – 14:30

W ramach szkolenia omówione zostaną praktyczne problemy związane z wydawaniem decyzji w sprawach stypendialnych. Szkolenie uwzględnia ostatnie zmiany w k.p.a. wynikające z ustawy o doręczeniach elektronicznych. W trakcie szkolenia będą analizowane przypadki z praktyki dotyczące trudnych kwestii w zakresie poruszanej problematyki uwzględniające najnowsze orzecznictwo sądów administracyjnych.

1. Wprowadzenie.

2. Regulacje prawne z uwzględnieniem ostatnich zmian wynikających z nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego i ustawy o doręczeniach elektronicznych.

3. Postępowanie administracyjne w sprawach stypendialnych – na piśmie czy elektronicznie:

a. wnioski i wymagane dokumenty,

b. terminy i doręczenia,

c. wezwania do usunięcia braków i postępowanie wyjaśniające,

d. posiedzenia komisji stypendialnej (sposób organizacji posiedzeń, protokoły),

e. decyzje stypendialne.

4. Postępowanie odwoławcze:

a. odwołania,

b. wnioski o ponowne rozpatrzenie sprawy.

5. Nadzór nad działalnością komisji stypendialnej.

6. Wybrane tryby nadzwyczajne Kodeksu postępowania administracyjnego.

7. Podsumowanie i indywidualne konsultacje.