Zarządzanie zmianą w zespole i organizacji. Szkolenie Premium dla kierowników zespołów uczelni. CEM

Termin - do ustalenia

Lokalizacja - do ustalenia

Cena: 2500 zł netto, 3075 zł brutto Gwarantujemy: - udział w szkoleniu, - materiały szkoleniowe i Certyfikat ukończenia szkolenia, - indywidualne konsultacje z Trenerem, - pełne wyżywienie, - dwa noclegi , - zajęcia integracyjne.

Termin - do ustalenia

Lokalizacja - do ustalenia

Zarządzanie zespołem wielopokoleniowym jest jednym z dwunastu szkoleń menedżerskich stanowiących cykl Certyfikatu Efektywnego Menedżera (CEM).

Celem szkolenia jest rozwijanie kluczowych umiejętności w zakresie skutecznych metod wprowadzania zmian w zespole i organizacji począwszy od etapu strategicznego przygotowania się i zaplanowania zmiany, poprzez jej wdrażanie, motywujące komunikowanie się z zespołem, aż po radzenie sobie z oporem, obawami i narzekaniem podwładnych.

DZIEŃ I

• zakwaterowanie, obiad,

• powitanie uczestników szkolenia, przedstawienie sylwetki Trenera, pierwsza część szkolenia,

• kolacja w hotelu.

DZIEŃ II i III

1. Zarządzanie zmianą w zespole i organizacji.

a. Czym są zmiany w zespole i organizacji?

b. Główne obszary zmian.

c. Dynamika zmiany.

2. Kluczowe formy reakcji pracowników i liderów na zmiany w organizacji.

a. Indywidualny potencjał do akceptacji zmiany – autodiagnoza.

b. Potrzeby komunikacyjne pracowników w zmianie zgodnie z koncepcją Junga-Marstona.

c. Potencjał lidera do wprowadzania zmian oraz jego obszary do rozwoju.

d. Akceptacja zmian a poczucie bezpieczeństwa.

3. Strategiczne planowanie zmiany.

a. Jaka jest rola lidera zmiany i kadry kierowniczej w strategicznym planowaniu zmiany?

b. Czynniki inicjujące i hamujące zmianę w organizacji.

c. Analiza SWOT – szacowanie szans i zagrożeń wynikających ze zmiany.

d. Budowanie motywacji do zmiany poprzez poszukiwanie szans i korzyści.

4. Wdrażanie zmiany.

a. Etapy efektywnego wdrażania zmiany w organizacji.

b. Rozmrożenie – zmiana – zamrożenie.

c. Krzywa produktywności w zmianie.

d. Analiza najczęściej popełnianych błędów.

5. Rola i zadania lidera zmiany.

a. Rola kadry zarządzającej i pracowników we wdrażaniu zmian.

b. Kluczowe cechy i kompetencje lidera zmiany.

c. Jak skutecznie i motywująco komunikować zmiany?

d. Technika siatka zmiany.

e. Jak przekonania lidera dotyczące zmiany wpływają na pracowników i jak zarządzać swoimi przekonaniami, aby efektywnie wprowadzić zmianę.

6. Przezwyciężanie oporu wobec zmiany.

a. Przyczyny oporu wobec zmian.

b. Techniki przezwyciężania oporu pracowników do zmiany Jak przeprowadzić przez zmianę kluczowych pracowników.

c. Reagowanie na obawy i negatywne emocje pracowników.

d. Reagowanie na narzekanie pracowników.

7. Zmiana w praktyce – planowanie wprowadzenia nowych umiejętności w życie zawodowe.

a. 10 złotych zasad zarządzania zmianą.

b. Wyznaczenie punktów zapalnych.

Adresaci: Kadra kierownicza i Liderzy zespołów.

Uwaga! Cena promocyjna 2250 zł.* (10% rabatu) obowiązuje przy zgłoszeniu do 31 sierpnia!

(promocja nie łączy się z innymi promocjami)

- indywidualne konsultacje z Trenerem,

- pełne wyżywienie (2 śniadania, 3 obiady, 2 kolacje, całodzienny serwis kawowy),

- dwa noclegi w komfortowych pokojach (zakwaterowanie w pokojach 1-osobowych ze śniadaniem),

- zajęcia integracyjne.

Istnieje możliwość udziału w szkoleniu bez zakwaterowania, wówczas cena wynosi: 1900 zł.

(cena promocyjna bez zakwaterowania wynosi 1710 zł*)

Cena bez zakwaterowania zawiera: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, Certyfikat, wyżywienie w czasie szkolenia (obiady, kolacje, serwis kawowy) oraz konsultacje z Trenerem.

*szkolenia finansowane ze środków publicznych są zwolnione z podatku VAT. W przypadku uczelni niepublicznych do ceny należy doliczyć 23% VAT.