top of page

Nowe wyzwania: stypendia i zapomogi w roku 2023/24"

Zaktualizowano: 6 wrz 2023

Stypendia i zapomogi - wprowadzenie

Czy zastanawialiście się kiedyś, jakie zmiany szykują się w zakresie przyznawania stypendiów i zapomóg w nadchodzącym roku akademickim 2023/24? Z tym trudnym pytaniem muszą się mierzyć co roku uczelnie i instytucje edukacyjne. W dniach od 31 sierpnia do 1 września 2023 roku, w Krakowie, odbyła się trzecia edycja niezwykle istotnego wydarzenia - szkolenia poświęconego temu zagadnieniu. Zapraszamy was do zapoznania się z najważniejszymi informacjami i zmianami dotyczącymi przyznawania wsparcia finansowego dla studentów w Polsce.

Osoby na sali szkoleniowej
Sala szkoleniowa

Stypendia i zapomogi w roku 2023/24 - hybrydowa forma szkolenia

Szkolenie "Przyznawanie stypendiów i zapomóg w roku akademickim 2023/24" to wyjątkowe wydarzenie, które przyciągnęło zarówno uczestników obecnych na miejscu, jak i online, dzięki platformie Google Meet. To interaktywna forma nauki, gdzie uczestnicy nie tylko słuchają wykładowcy, ale także mają okazję zadawania pytań i dzielenia się swoimi doświadczeniami. Dlaczego ta formuła cieszy się tak dużym zainteresowaniem? Odpowiedź jest prosta - pozwala na jednoczesne uczenie się oraz wymianę wiedzy, niezależnie od tego, czy jesteśmy w jednym pomieszczeniu, czy na drugim końcu kraju.

Komputer, mikser i mikrofon bezprzewodowy
Technika

Kto prowadził szkolenie?

Tym razem na czele szkolenia stał doświadczony radca prawny Piotr Szumliński. Jego obszerna wiedza i wieloletnie doświadczenie w tematyce przyznawania świadczeń pomocy materialnej dla studentów stanowiło gwarancję jakości tego wydarzenia. Dzięki niemu uczestnicy mogli poznać najważniejsze informacje i zmiany, które dotknęły system wsparcia finansowego dla studentów.

Aktualizacje w programie szkolenia

Program szkolenia uwzględnia zmiany wynikające z najnowszych ustaw, takie jak:

  • Ustawa z dnia 16 listopada 2022 r. o systemie teleinformatycznym do obsługi niektórych umów.

  • Ustawa z dnia 13 stycznia 2023 r. o zmianie ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz niektórych innych ustaw.

  • Ustawa z dnia 7 października 2022 r. o zmianie niektórych ustaw w celu uproszczenia procedur administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców.

  • Projekt ustawy o zmianie ustawy – Karta Nauczyciela, ustawy o instytutach badawczych, ustawy – Prawo oświatowe oraz niektórych innych ustaw (projekt poselski z dnia 18 maja 2023 r.).

Podsumowanie

Stypendia i zapomogi to temat, który dotyczy nie tylko studentów, ale także uczelni i instytucji rządowych. Szkolenie "Przyznawanie stypendiów i zapomóg w roku akademickim 2023/24" dostarczyło najważniejszych informacji na ten temat. Bądźmy przygotowani na nadchodzące wyzwania i zmiany w systemie wsparcia finansowego dla studentów. Niech ta wiedza będzie naszym atutem w dążeniu do nauki i rozwoju.


Dla wszystkich zainteresowanych tematem, zapraszamy na kolejne szkolenia, które odbędą się we wrześniu i październiku. Najbliższe szkolenia już 11 i 15 września 2023 roku w formie online. Najłatwiej będzie znaleźć te szkolenia korzystając z kalendarza szkoleń na naszej stronie internetowej.

Comments


bottom of page